čtvrtek 20. února 2014

Zimní ZOO Olomouc


  Jasmínka si zamilovala prastarou velikou knihu o zvířátkách. Doma ji pořád vytahovala z knihovny, listovala a říká: ,,Kďe je?" Hledala samozřejmě její oblíbené opice :) tatínek ji naučil, jak opice ,,dělají" (bouchá se ručičkou do hrudníčku a vydává zvuky hu, hu, hu, hu). Musíme se jet někdy na ty opravdické opice podívat!

     Vhodným dnem pro náš výlet byly pololetní prázdniny. Počasí nebylo zas tak mrazivé a v ZOO skoro nikdo nebyl. Dojeli jsme hned ráno, asi v 9:30 už jsme byli u vstupu, kde byli nově lemuři. Asi o 50m dál byli kočkodani, kteří se honili po výběhu. Jasmínka jenom koukala. Zachvíli jsme byli u pavilonu opic, kde se to těmito zvířátky jen hemžilo. Nejvíc jsme se líbili gibonímu mláděti, které si z Jasmínky očividně dělalo legraci. Pořád schválně skákalo na sklo a  toho se Jasmínka vždycky pořádně lekla.


 
     Dál jsme se vydali kolem pavilonu žiraf ke kozám, které právě dostaly nějaké větve na okusování a pořád dělaly,,méééé" a Jasmínka opakovala ,,mééé" :).

     Pokračovali jsme kolem rysa, geparda, lam, klokanů k pavilonu šelem. Zde jsme obdivovali malá lvíčata a jejich otce berberského lva Viléma. Ten byl pěkně nervózní a ve vnitřním výběhu pořád kroužil a dokonce několikrát skočil na sklo a zařval a to jsme se lekla i já. V tomto pavilonu byla i mořská akvária.

     Od šelem jsme to otočili zpět k východu, minuli jsme další gibony ve venkovním výběhu, kteří nám předvedli brachiaci (tohle slovo poradil Vlastík).

     Ze ZOO jsme se zamířili do našeho oblíbeného Bistra kráva na bulgur s granátovým jablkem, klíčky a fetou. Po vynikajícím obědě jsme uložili Jasmínku u tety Marti do Ondráškové postýlky, kde hned usla. Určitě se jí zdálo o všech těch opičkách.

Žádné komentáře:

Okomentovat