středa 18. března 2015

Pečený čaj

     Od kamarádky Markéty jsem na podzim dostala pečený čaj, který sama upekla. Teď, téměř na začátku jara, jsem skleničku rozdělala a čaj si uvařila. Byl tak strašně dobrý, že mi ho jednak skoro celý vypila Jasmínka a jednak mě to inspirovalo k tomu, abych si nějaký ten svůj pečený čaj taky sama vyzkoušela.

     Markéta mi recept poslala, něco jsem si přečetla u sestry na blogu a něco jinde na internetu. Ještě vymyslet z jaké druhy ovoce použít a můžu péct.
     V mražáku na mě koukla krabička asi rok starého rybízu, z ledničky zas pomeranč a mandarinky a doplnila jsem to jablky. Recepty byly psané ze 2 kg ovoce, ale já měla jen 1kg, tak jsem upekla z poloviční dávky.
Suroviny: 2 kg libovolného ovoce
                 700 - 750 g cukru
                  1 oloupaný a na kousky nakrájený citron
                  2 badyány
                  5 hřebíčků
                  2 lžičky mleté skořice
                  1 panák rumu
     Ovoce nakrájíme na malé kousky a dáme do hlubšího plechu, promícháme, přidáme cukr, koření a pečeme v předehřáté troubě. Někdo pekl hodinu, někdo 30 min. Mně se zdálo že po 45 min jsem měla upečeno, tak jsem čaj vytáhla. Ještě jsem ovoce asi dvakrát během pečení promíchala. Rum jsem nalila na ovoce až po vytažení z trouby. A upečené ovoce hned plnila do skleniček a otočila dnem vzhůru. Nejlepším zážitkem z pečení bylo to, že jsem vylízala celý plech se zbytky upečeného čaje, mňam! Asi jedna velká lžíce ovoce už se mi nevešla do skleniček, tak jsem si hned jeden čaj uvařila. Zdál se mi trochu víc sladký. Někde na netu jsem vyčetla, že cukru by mělo být polovina jako množství ovoce, tak jsem se tím řídila, jelikož jsem neměla ovoce úplně letní, tedy čerstvé. Ale musím říct, že to asi bylo moc a stačilo by tolik, kolik jsem nakonec napsala v receptu. Jinak myslím, že se mi povedl :) !
nakrájené ovoce

Ovoce po upečení.

Hotový pečený čaj.

Žádné komentáře:

Okomentovat